How to Create Content Built for the Future of Social Media

چه محتوایی برای آینده شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم؟

ناگفته پیداست که شبکه‌های اجتماعی به شدت در دهه گذشته تغییر کرده‌اند. این شبکه‌ها تبدیل به پلتفرمی سودده برای برندها و همچنین اینفلوئنسرها شده‌اند.بخش شخصی شبکه‌های اجتماعی نیز تحت تاثیر محتواهایی مانند برندها و خریدنی‌ها شده‌اند. کووید۱۹ هم به این تغییرات شتاب بخشیده و باعث شده تا مردم خرید دیجیتال را ترجیح بدهند.

در جهان پس از کرونا، تلاش برای پایش تحولات بیشتر رسانه های اجتماعی طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، اما روند رسانه‌های اجتماعی امروز و محتوای تولیدی آن ، رمز موفقیت برند شما در فردا و فراتر از آن است. برای کمک به ایجاد محتوایی که در میان اخبار بی‌پایان برجسته به نظر برسد ، در اینجا چند پیشنهاد در خصوص استراتژی محتوا آمده است.

به جامعه مخاطبین خود توجه کنید

در دنیایی که مردم باید یک و نیم متر از یکدیگر فاصله داشته باشند، جامعه دیجیتال چیزی است که کاربران به شدت به دنبال آن هستند. برقراری ارتباط و ایجاد حس در اجتماع بودن برای ایجاد یک جامعه پر رونق رسانه های اجتماعی در آینده ضروری است. فیس بوک پیشگام این گروه‌ها شده و حتی اعلام کرده که محتوای گروه‌هایی را که کاربران مرتباً با آنها درگیر هستند، در اولویت قرار می دهد. این گروه ها مزیت تبلیغات دهان به دهان و اعتبار دارند ، کاربران احتمال این که متنی را بخوانند که دوستشان پیشنهاد داده  ۱۶ برابر بیشتر از یک نام تجاری است. برخی از بزرگترین برندها مانند ASOS و Peloton در حال حاضر گروه های موفقی را ایجاد کرده اند که آنها را ترغیب می‌کنند با اعضای دیگری که همان علاقه‌ را دارند گفتگو داشته باشند.

هنگام ایجاد یک جامعه رسانه های اجتماعی برای برند خود ، تکنیک‌هایی را امتحان کنید که باعث ایجاد مکالمه بین اعضا شده  ایجاد حس اجتماعی شود. به عنوان مثال ، به اشتراک گذاشتن دزدکی نگاهی به محصول خود ، یا درخواست منظم بازخورد از فالورهای خود، به ایجاد رابطه بین اعضا و نام تجاری کمک می کند.

همچنین ایجاد یک جامعه موفق می‌تواند بینشی در مورد روندهای آینده و توانایی هماهنگی با خواسته‌های مصرف کنندگان از برند شما ارائه دهد. برای آماده شدن برای آینده رسانه های اجتماعی و صنعت شما ، جامعه (community)  یک سرمایه ارزشمند است که برند شما را به پیشرفت مداوم خود کمک می‌کند.

ابزار خدمات مشتری

روزهای جوابهای تکراری خدمات مشتری و ساعتها پشت خط منتظر ماندن به پایان رسیده است. همانطور که آینده جهان به سمت دیجیتال می‌رود ، مصرف کنندگان انتظار دارند برندها توجه خود را به نیازها و سوالات آنها بیشتر کنند. مطالعه اخیر نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد مشتریانی که در شبکه های اجتماعی نظر خود را بیان کرده‌اند انتظار دارند ظرف یک ساعت به پاسخ خود برسند.

ارائه خدمات عالی به مشتری در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند خسته کننده باشد ، اما ثابت شده که راهی بسیار مقرون به صرفه برای حل مشکلات است. حل مسئله در شبکه‌های اجتماعی ۸۳ درصد هزینه کمتری نسبت به حل آن از طریق تعامل با مراکز تماس دارد. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما باید۲۲۴ ساعته همه پلتفرم‌های اجتماعی را تحت پوشش خود قرار دهید. سعی کنید پوشش رسانه های اجتماعی را به نوبت بین تیم خود تقسیم کنید، یا یک متخصص گوش دادن به شبکه های اجتماعی  social media listening expert استخدام کنید.

نرخ درگیری را با ویدئو و لایو استریم بالا ببرید

محتوای ویدئویی و لایو استریم اخیراً با افزایش سریع محبوبیت روبرو شده است و در آینده نیز  رسانه های اجتماعی را پر خواهد کرد. کاربران بیشتر از پست‌های عادی از جنبه تعاملی ویدیو لذت می برند و محتوای ویدئویی می‌تواند ده برابر بیشتر از عکس ارزش داشته باشد. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ لایو استریم ۱۵ برابر شود و ۱۷ درصد از کل ترافیک اینترنت را به خود اختصاص دهد.

افزودن محتوای ویدیویی به استراتژی بازاریابی شما نیازی به ساعتها کار ندارد و خبر خوب این است که می‌توانید بیشتر کارهای ویرایش را از طریق موبایل یا لپ تاپ خود انجام دهید.  اپلیکیشن‌ها و ابزارهای مختلفی برای کمک به شما در ایجاد محتوای با کیفیت برای رسانه های اجتماعی از طریق میز کار (یا کاناپه مانند بیشتر ما دورکاران) در دسترس است.

اگرچه محتوای ویدئویی عملکرد بهتری نسبت به سایر پست‌های شبکه های اجتماعی دارد اما قبل از اینکه محتوای خود را تولید کنید از خود بپرسید هدف این ویدئو چیست؟ چه داستانی می‌گوید؟ عنصر داستان گویی ویدئویی ، اصلی است که شما را از بقیه جدا خواهد کرد و می‌تواند لایک پست شما را از صد به هزار برساند.

به نیچ‌ها توجه کنید

اگرچه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر همچنان بر حوزه رسانه‌های اجتماعی تسلط دارند ، اما رسانه‌های اجتماعی دیگری نیز به طور فزاینده‌ای در میان مصرف‌کنندگان محبوبیت پیدا کرده‌اند (مانند تیک‌تاک). پلفترم‌های اجتماعی نیچ شبکه‌هایی هستند که برای مخاطبان خاص ایجاد شده‌اند ، به ویژه مخاطبینی که علایقی خاصی در خارج از جریان اصلی دارند.

شبکه‌هایی مانند Twitch (که توسط بازیکنان مشتاق بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شود) به دلیل رقابت کمتر ، محیطی عالی برای معرفی برند شما به مخاطبان جدید ایجاد می‌کنند. همچنین در مقایسه با فیس بوک که صاحب بیش از ۶۰ میلیون صفحه تجاری است، دسترسی شما به مخاطب مناسب در این شبکه‌های کوچکتر افزایش خواهد یافت.

قبل از غواصی در اقیانوس پلتفرمهای جدید ، تحقیقات خود را انجام دهید تا مشخص شود برند شما با کدام پلتفرم همسوتر است و بیشترین موفقیت را در کجا خواهید دید. با بستر مناسب، برند شما توجه مخاطبان جدید را به خود جلب می‌کند و به شما کمک خواهد کرد تا در آینده فالورهای خود را افزایش دهید.

محتوای زودگذر تولید کنید

محتوای زودگذر به عنوان رسانه غنی (عمدتا فیلم و عکس) تعریف می‌شود که فقط برای یک دوره کوتاه مدت مانند استوری اینستاگرام قابل دسترسی است. ماهیت محتوای زودگذر به خودی خود مزیت دارد. محتوای کوتاه باعث ایجاد حس FOMO (ترس از دست دادن) در مصرف کننده و باعث احساس فوریت می شود. این حس فوریت منجر به علاقه بیشتر به محصول می‌گردد. در یک مطالعه اخیر ، ۶۲ درصد از مردم می گویند که آنها پس از دیدن یک برند یا محصول در Stories علاقه بیشتری به آن  پیدا کرده‌اند.

ادغام محتوای زودگذر در استراتژی رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا در آینده همچنان که کاربران به تلفن‌های همراه خود برای پیمایش شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند، مورد توجه قرار بگیرید. محتوای زودگذر کاملاً متناسب با صفحه نمایش موبایل است و به شما امکان می دهد تا بیشتر پست بگذارید و همچنان تعامل خود را از دست ندهید. برای تقویت تعامل بیشتر استوری خود ، یک عنصر تعاملی مانند استیکر اضافه کنید. ثابت شده است که آنها  ۸۳ درصد عملکرد را افزایش می دهند.

یکی دیگر از مزایای بزرگ محتوای زودگذر ، امکان اشتراک گذاری آسان محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) است. مطالعات اخیر نشان داده است که تقریبا نیمی از مشتریان (۴۸ درصد) ادعا می کنند که محتوای تولید شده توسط کاربر یک روش عالی برای کشف محصولات جدید است. با به اشتراک گذاشتن UG در محتوای زودگذر خود ، به توانایی توانمندسازی مصرف کنندگان و جذب مخاطبان جدید دسترسی خواهید داشت.

این مقاله در سایت کارآفرین آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *