بازسازی محتوا

آنچه که در خصوص استفاده مجدد از محتوا باید بدانید

content upcycle یا استفاده مجدد از محتوا یعنی آنکه نوع محتوای اوریجینال را به صورت خلاقانه به نوعی دیگر تبدیل کنیم. این‌کار دلایل مختلفی دارد:

۱. تولید محتوا گران است بنابراین بهتر است تا از محتوای تولید شده حداکثر استفاده را بکنیم.

۲. همه طرفدار محتوای به شکل مقاله نیستند. مخاطبان شما دارای مدل یادگیری متفاوتی هستند. برخی از نوشته لذت می‌برند و برخی نیز شنیدن محتوای آماده شده.

۳. با استفاده مجدد از محتوا شما می‌توانید به زوایای دیگر آن توجه کنید. یک اینفوگرافی مناسب می‌تواند مساله را گاهی خیلی بهتر از یک مقاله نشان دهد.

باید حواستان باشد محتوایی را آماده استفاده مجدد کنید که ارزش اینکار را داشته باشد. محتوایی که از ابتدا بی‌مایه و تنک بوده قطعا با استفاده مجدد بهتر نخواهد شد.

چند روش خوب به منظور استفاده مجدد از محتوا

۱. تبدیل وبینارها به دوره‌های آموزشی ویدئویی

ممکن است شما هر ماه یک وبینار داشته باشید. شما می‌توانید همان محتوای وبینار خود را در کانال یوتیوب خود قرار دهید. این باعث می‌شود حتی شرکت‌کنندگان وبینار شما نیز به محتوای ارائه شده دسترسی داشته باشند و نکاتی که نتوانسته بودند یادداشت برداری کنند را دوباره تماشا کنند.

وبینار
وبینار

۲.تبدیل پست‌های قدیمی وبلاگ به راهنمای آموزشی

ممکن است شما سال پیش چندین پست در خصوص عکس مناسب اینستاگرام، هشتگ مناسب آن و یا کامنت های تاثیرگذار نوشته باشید. الان وقت آن رسیده که آن مقالات را تبدیل به «راهنمای قدم به قدم گذاشتن پست اینستاگرام» کنید و به صورت ایمیل به مخاطبین خود برسانید.

پست وبلاگ
پست وبلاگ

۳.تبدیل آزمایشات و تجربیات به مطالعات موردی

هنگامی که شما تست‌های زیادی روی وبسایتتان انجام می دهید تا به نتیجه دلخواه برسید، می‌توانید این آزمایشات را در جایی مستندسازی کرده و نگهداری کنید. اگر به عنوان مثال رنگ دکمه های فراخوان call to action وبسایت خود را تست کرده ایدو به نتیجه مطلوب رسیده‌اید، آن را می‌توانید با عنوان مطالعه موردی دکمه های فراخوان وبسایت انتشار دهید.

۴.تبدیل ارائه پاورپوینت به اسلایدشیر

حال که یک پاورپوینت عالی برای جلسه بعدی همکارانتان در خصوص روش‌های نوین بازاریابی آماده کردید چرا آن را در وبسایت اسلاید شیر نگذارید؟ شما با اصلاحات مورد نیاز پرزنتیشن خود آن را می‌توانید در این وبسایت گذاشته و لینک آن را در سایت خود قرار دهید.با این کار به غنای وبسایتتان هم کمک نموده‌اید.

پاورپوینت ارائه
پاورپوینت ارائه

۵.تبدیل مصاحبه‌ها به کتاب‌الکترونیک سخنان کارشناسان

مصاحبه‌ها از جمله انواع محبوب محتوا برای وبلاگ‌ها هستند. ساختشان آسان است، به آسانی قابل ویرایش هستند و مخاطبان زیادی جذب می‌کنند. تبدیل این مصاحبه‌ها به کتابچه سخنان کارشناسان در خصوص یک موضوع خاص می‌تواند بسیار جذاب باشد. این کتابچه را می‌توان ایمیل کرد یا در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام قرار داد.

۶.تبدیل ارائه‌ها به اینفوگرافی

شما در ساخت پرزنتیشن‌ها از چارت و نمودار زیادی استفاده می کنید. این نمودارها، چارت‌ها و یا جداول را می‌توانید تبدیل به اینفوگرافی کنید. اینفوگرافی‌ها همیشه محبوب جهان محتوا بوده‌اند و مخاطبین زیادی از آن استقبال می‌کنند.

اینفوگرافی
اینفوگرافی

۷.تبدیل آمار به پست‌های توییتر

فرض کنید شما یک مقاله خوب در خصوص آمار پزشکان بیکار نوشته‌اید و در آن ارقام و اعداد زیادی آورده‌اید. این ارقام را میتوانید تبدیل به پستهای متعدد توییتری کنید.

پزشکان بیکار
پزشکان بیکار

۸.تبدیل پست های بلاگ به پادکست

این روزها پادکست بسیار محبوب شده است بنابراین بد نیست که از این فرصت استفاده کرده و نوشته‌های وبلاگ خود را به صورت صوتی منتشر کنید. تنها کافی‌ست از یک نفر که صدای قابل قبولی دارد بخواهید تا نوشته شما را بخواند و با یک نرم‌افزار تدوین صدا، تصحیحات لازم را انجام داده و آن را منتشر سازید.

پادکست
پادکست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *