بهترین فضا برای فروش ... اینستاگرام است!

بهترین فضا برای فروش … اینستاگرام است!

سایت اس ای ام راش امروز اعلام کرده که بهترین فضا برای تولید محتوا و دیده شدن، اینستاگرام هست. این سایت که یکی از غولهای تحلیل و مدیریت محتواست قبلن هم حرف خیلی جالبی توییت کرده بود که:

“بهترین محتوا لزوما نباید توی سایت شما زندگی کنه بلکه باید جایی باشه که مخاطبین شما اونجاس.“

البته قطعا ممکنه این حرف به تریج قبای خیلی از SEO کارها بر بخوره اما اگه شرکت شما B2C باشه و تو حوزه لباس، غذا، مبلمان و غیره کار کنه چی؟ خیلی از مشتریان بالقوه قطعا نام شرکت شما رو گوگل می‌کنن اما خب باید قبول کرد که جمعیت کثیری هم اصلا تمایل به این کار ندارند.

بر اساس تحقیقات سال گذشته، یک سوم از مشتریها هنوز ترجیح میدن که برن مغازه گردی کنن. ۳۹ درصد از خریداران لوازم خانگی و ۳۴ درصد از مشتریان پوشاک هنوز تمایل دارن به صورت سنتی خرید کنند.

خب حالا سوال اینجاس که چجوری میشه این نوع از مشتریها رو جذب کرد؟

همیشه گفته میشه باید جایی بود که مشتریان شما اونجا هستن و خوشبختانه بخش عظیمی از کاربرها توی اینستاگرام پرسه میزنن. اونها هنگام اینستاگردی به دنبال خرید نیستن و در نتیجه بسیار ممکنه توی دام بازاریابی حرفه‌ای بیفتن.

طبق آمار فقط فیسبوک و توییتر کاربران فعال تری نسبت به اینستاگرام دارن. جالبتر اینه که ۷۲ درصد از کاربران این شبکه اجتماعی بر اساس اون چیزی که می‌بینن تصمیم به خرید می‌کنن و باز هم آمار نشون میده که اینستاگرام به میزان ۵۱ درصد، تاثیر بسیار زیادی بر عادات خرید مردم داره.

قبلنا، اینستاگرام بیشتر واسه غذا، سلفی، حیوونای خونگی و یا عکسهای سفر بود اما الان می تونیم بگیم که این پلتفرم اجتماعی محلی جدی  واسه بیزینس‌هایی مثل زیبایی، مد، تجارت الکترونیک، خودرو و خرده فروشی شده.

در ضمن اینستاگرام میتونه نقش مهمی در خصوص brand awareness داشته باشه که نباید اونو دست کم گرفت.

باید البته حواسمون باشه که محتوای ما توی گوگل ایندکس بشه که عمرش بیشتر بشه.  یادمون باشه که درسته بیشتر ایرانی ها از تلگرام استفاده می کنن اما آیا داده های ما اونجا موندنیه یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *