gym_robot

باشگاهی برای روباتها

گروهی از تاجران باشگاهی برای روبات ها ایجاد نموده اند.این گروه را ایلان ماسک که رئیس بخش ماشین آلات شرکت موتور تسلا و شرکت،اسپیس اکس است اداره می‌کند.همچنین آقای ماسک بنیان‌گذار وب سایت پرداخت آنلاین با نام پی‌پال نیز بوده است. نام آخرین پروژه ی او ورزشگاه OpenAI می‌باشد.این پروژه یک پلتفرم برای محققین و کد نویسان برای امتحان آخرین دستاوردهایشان است. پلتفرم باز یعنی آنکه مردم برای تست ایده هایشان در زمینه‌ی هوش مصنوعی آزاد بودند.به طور خاص،محققین می توانستند الگوریتم هایشان را در زمینه ی هوش مصنوعی تست کرده و به اشتراک بگذارند. الگوریتم‌ها مجموعه خاصی از قوانین در یک برنامه کامپیوتری هستند که می‌توانند مشکلات را حل کرده و با حجم عظیمی از اطلاعات سروکار داشته باشند.

آقای ماسک درباره این پروژه و اینکه چرا تیمش تصمیم گرفتند که این اطلاعات را آنلاین و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهند می نویسد. آقای موسک می گوید:هدف ما پیشرفت هوش دیجیتال به نفع بشریت است بدون آنکه نیاز به بازگشت مالی باشد.

ورزشگاه OpenAI از ایده پاداش برای موفقیت در یادگیری پیروی می کند که مشابه دادن پاداش به سگی‌ست که چیز جدیدی یاد می‌گیرد. به این روش یادگیری تقویتی گفته می‌شود. (یادگیری تقویتی یکی از گرایش‌های یادگیری ماشینی است که از روانشناسی رفتارگرایی الهام می‌گیرد. این روش بر رفتارهایی تمرکز دارد که ماشین باید برای بیشینه کردن پاداشش انجام دهد. این مسئله، با توجه به گستردگی‌اش، در زمینه‌های گوناگونی بررسی می‌شود. مانند: نظریه بازی‌ها، نظریه کنترل، تحقیق در عملیات، نظریه اطلاعات، سامانه چندعامله، هوش ازدحامی، آمار، الگوریتم ژنتیک، بهینه‌سازی بر مبنای شبیه‌سازی.ویکی پدیا)

اگر الگوریتم به خوبی کار کند ،به آن جایزه ای تعلق می گیرد. اگر الگوریتم شکست بخورد به آن جایزه ای تعلق نمی گیرد پس باید به منظور موفقیت راه دیگری را امتحان کند.هدف از این ورزشگاه، توسعه‌ی الگوریتمی است که بتواند چندین وظیفه را خیلی بهتر از یک وظیفه در زمان مشابه انجام دهد.

پینوشت: عکسی رو که انتخاب کردم لوگوی سایت گیت هابه. چون فکر میکنم این سایت در واقع محلیه برای بهبود سلامتی کدها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *