ترابشریت، بحران هویت و لزوم بازبینی قوانین

هیج چیز خوبی وارد زندگی بشری نشده که با آن لعنتی همراه نباشد. سوفوکلس
کمپانی نورالینک با مدیریت ایلان ماسک ماه پیش اعلام کرد که اولین تراشه را توانسته در مغز انسان بکارد. این شرکت ادعا دارد این تراشه مصارف پزشکی دارد و می‌تواند توانایی افراد معلول را به آنها برگرداند. این شرکت از توضیحات بیشتر نیز خودداری کرده است. جالب‌تر اینکه این تست انسانی در سایت کلینیکال‌ترایال هم ثبت نشده است. این وب‌سایت مکانی است که بسیاری از پژوهش‌ها در آن ثبت می‌شوند و اکثر ژورنال‌های علمی، این پایگاه را برای انتشار نتایج پژوهش ضروری می‌دانند.

ادامه خواندن ترابشریت، بحران هویت و لزوم بازبینی قوانین

تکامل ابرروندها در سال ۲۰۲۴

موسسه shaping tomorrow تحلیل زیر را بر اساس اسکنر افق هوش مصنوعی طراحی شده این موسسه به نام آتنا انجام داده است. این روندها به ترتیب اهمیت و بر اساس تأثیر آن رتبه‌بندی شده است.

ادامه خواندن تکامل ابرروندها در سال ۲۰۲۴

گزارش جهانی ریسک مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۴

مجمع جهانی اقتصاد، گزارش ریسک‌ جهانی۲۰۲۴ را منتشر کرد. در تهیه این گزارش از ۱۵۰۰ کارشناس در کشورهای مختلف استفاده شده است. گزارش ریسک‌ جهانی در ۵ بخش اقتصادی، محیط زیستی، جغرافیای سیاسی، اجتماعی و فناورانه بخش‌بندی شده است.

ادامه خواندن گزارش جهانی ریسک مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۴

مدل ۶D: راهنمایی برای اقتصاد دیجیتال

پیتر دیامندیز، هم‌بنیان‌گذار و رئیس اجرایی موسسه سینگیولریتی هاب، مدل ۶D را ارائه نمود. این مدل، چارچوبی‌ست برای درک اینکه چگونه فناوری های دیجیتال، صنایع را دچار اختلال می کند. این شش دی  عبارتند از:

ادامه خواندن مدل ۶D: راهنمایی برای اقتصاد دیجیتال

روندهای جدید تولید محتوا در سال ۲۰۲۴

برخی از روندهای تولید محتوا در سال ۲۰۲۴ با سال ۲۰۲۳ متفاوت هستند. به عنوان مثال، تمرکز بیشتر بر شخصی‌سازی و ظهور محتوای تعاملی از روندهای جدیدی بودند که در سال ۲۰۲۴ مشاهده شدند.

ادامه خواندن روندهای جدید تولید محتوا در سال ۲۰۲۴

۱۰ توصیه و پیش‌بینی از شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۴

کمپانی Search Engine Journal  از ۱۲ متخصص شبکه‌های اجتماعی در خصوص تولید محتوا در سال ۲۰۲۴ پرسیده است. در اینجا خلاصه‌ای از این پیش‌بینی‌ها و توصیه‌ها آمده است:

ادامه خواندن ۱۰ توصیه و پیش‌بینی از شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۴

سرمایه‌گذاری بر مدیران میانی ارزشش را دارد؟

مدیران میانی برتر، ارتباط قوی ایجاد می‌کنند که سبب عملکرد بهتر تیم و عملیات موثرتر می‌شود. آنها می‌توانند چشم‌انداز سازمان و اهداف استراتژیک آن را به واقعیت تبدیل کنند.

ادامه خواندن سرمایه‌گذاری بر مدیران میانی ارزشش را دارد؟

واترمارک ChatGPT چگونه کار می‌کند و چرا ممکن است شکست بخورد؟

اُپن‌اِی‌آی با معرفی ChatGPT راهی را برای ایجاد خودکار محتوا معرفی کرده است، اما قصد دارد تا روشی را برای واترمارک کردن این محتوا نیز ایجاد نماید. سرچ انجین ژرنال به نحوه کارکرد این واترمارک پرداخته و این که ممکن است چگونه شکست بخورد.

ادامه خواندن واترمارک ChatGPT چگونه کار می‌کند و چرا ممکن است شکست بخورد؟

چگونه از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی به درستی استفاده کنیم؟

مدتی است که شاهد آنیم که هوش مصنوعی مشاغل انسانی را اشغال می‌کند: صنایع، کارخانجات تولیدی و حتی صنایع مالی به دلیل توانایی ماشینها برای فکر کردن مانند انسان به شدت مختل شده‌اند. اما خلاقیت‌ها چطور؟ آیا آنها نیز در معرض خطر هستند؟ آیا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می‌تواند به زودی جایگزین نویسندگان انسانی شود؟

من قبلا در خصوص محتوانویسی هوش مصنوعی صحبت کردم (+) اما به نظر می‌رسد کماکان هوش مصنوعی راه درازی در پیش دارد. 

ادامه خواندن چگونه از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی به درستی استفاده کنیم؟

هوش‌مصنوعی و سازمان‌ها: جایگزینی و یا مشارکت؟

کلمه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این روزها بازار داغی دارد. سوالاتی از قبیل این که آیا هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین شغل انسان‌ها بشود و یا آیا هوش مصنوعی در نهایت انسان را از بین خواهد برد همیشه سبب نگرانی بوده است.

شرکت BCG سالهای زیادی است که به شرکت‌ها در حوزه هوش مصنوعی مشاوره می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا توانایی و دانش هوش مصنوعی خود را به منظور توسعه کسب و کار خود بهبود بخشند.

ادامه خواندن هوش‌مصنوعی و سازمان‌ها: جایگزینی و یا مشارکت؟