سئو

هوش مصنوعی به چهار روش در حال تغییر بازار محتواست (قسمت دوم)

هوش مصنوعی چه تاثیری می‌تواند بر حوزه بازار محتوا داشته باشد. آیا این تاثیرات مثبت هستند یا منفی؟ و چگونه باید خود را برای این تحولات آماده کنیم؟ این بار به سراغ دومین عامل اثرگذار بر مدیریت محتوا می‌رویم

سئو تغییر اساسی خواهد کرد

سیستم هوش مصنوعی گوگل که به آن رنک برین (RankBrain) گفته می‌شود به این موتور جستجو کمک می کند تا جستجوی ما بسیار دقیق باشد.

اما امروزه ما همه می‌دانیم که گوگل عادت دارد که الگوریتم خود را گهگاه عوض کند و این آخری که یادگیری عمیق نام دارد به رتبه‌بندی سئو می‌پردازد.

تحولات الگوریتم گوگل، آپدیت‌ها و اعلانات

مدیریت محتوا به شدت به موتورهای جستجو وابسته است. آنقدر که یکی از عوامل مهم افزایش ترافیک می‌باشد.

چه چیز RankBrain مهم است؟

رنک برین قادر است که مقادیر زیادی از داده ها را تحلیل کند تا بتواند محتواهای مرتبط به هر کدام از پرس‌وجستجوها (query) را بهتر نشان دهد. این به آن معنی است که دوران استفاده زیاد از کلیدواژه‌های غیرمرتبط به پایان رسیده است. جمله «محتوا پادشا است» اگر چه به شدت تکرار شده است اما باید گفت که در آینده هم مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی گوگل خواهد بود.

در سال ۲۰۱۶، میزان زمان تولید یه پست وبلاگ حدود ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده است. این یعنی آنکه   تولید کننده محتوا یا باید انجامش ندهد یا آن که آن را درست انجام دهد چرا که رقابت در تولید محتوای درست بسیار مهم شده است.

چه باید کرد:

۱. باید محتوایی عمیق تولید کرد. این محتوا باید شامل فکت، داده و توضیحات مجاب کننده باشد. به یاد داشته باشید کیفیت حرف اول را می‌زند.

۲. محتوای کم تر تولید کنید اما باید به موضوع به شدت مرتبط باشد. محتوای تولیدی خود را با فرمت‌های مختلف پست کنید تا مناسب با ذائقه همه مخاطبانتان باشد

۳. بی‌خیال کلیدواژه ها شوید و به جای آن محتوایی ایجاد نمایید که مرتبط، مفید و سرگرم کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *