آینده شبکه‌های اجتماعی و محتوا

۱۰ توصیه و پیش‌بینی از شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۴

کمپانی Search Engine Journal  از ۱۲ متخصص شبکه‌های اجتماعی در خصوص تولید محتوا در سال ۲۰۲۴ پرسیده است. در اینجا خلاصه‌ای از این پیش‌بینی‌ها و توصیه‌ها آمده است:

۱. روابط پایدارتر بسازید: از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد روابط و ارتباطات معنادار با مخاطبان استفاده کنید. این کار باید به آرامی و به مرور زمان انجام شود. باید به دنبال پرورش قبیله‌ای از هواداران باشیم و نه افزایش سریع فالوورها.

 

2. رهبری فکری بازار را به دست آورید: تولید محتوای با کیفیت بالا و بیتا می‌تواند شما را تبدیل به یک رهبر فکری صنعت خود کند. از محتوای تکراری به شدت پرهیز کنید.

 

3. از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده کنید: هوش مصنوعی می‌تواند نقش مهمی در تحلیل داده‌های شما داشته باشد. از این فناوری نهایت استفاده را ببرید.

 

4. ویدیوهای کوتاه را جدی بگیرید: ویدیوهای کوتاه با فرمت عمودی (portrait) محبوبیت بیشتری کسب خواهند کرد. این فرمت را در تمامی کانالهای توزیع خود به کار برید.

 

5. محتوای تولید شده خود را برای کاربران شخصی‌سازی کنید: تنظیم محتوا برای هر کاربر بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت. آنها را تشویق به تولید محتوا کنید.

 

6. برنامه خروج از توییتر داشته باشید: با توجه به نامعلوم بودن آینده توییتر. آماده مهاجرت به سمت پلتفرم‌های بزرگتری مانند فیسبوک، اینستاگرام و تیک‌تاک باشید. گوش چشمی هم به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز مانند ماستادون داشته باشید.

 

7. تجزیه و تحلیل کنید: فقط بر روی محتوا تمرکز نکنید. برای تعیین اینکه چه چیزی کار می کند باید شروع به تحلیل میزان مشارکت و مصرف محتوا کنید.

 

8. به دنبال ارتباطات معنا‌دار باشید: با همکاری با مایکرواینفلوئنسرها، نشان دهید که به تعهدات خود پایدار هستید. قبیله هواداران خود را بر اساس اصالت برندتان بهبود دهید.

 

9. هوش مصنوعی را درک کنید: از روندهای هوش مصنوعی مانند ابزارهای محتوای تولیدی استقبال کنید اما بر اعتماد و اعتبار آنها تمرکز داشته باشید. ویدئوهای کوتاه شخصی‌سازی شده بیشتری با این فناوری تولید نمایید.

 

10. از داده‌های دست اول بهره ببرید: کم‌تر به دنبال افزایش پولی reach (تعداد کل کاربرانی که محتوای ما را مشاهده نموده یا گوش داده‌اند) باشید. در عوض بر روی گرفتن داده‌های دست اول برای بازاریابی مجدد تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *