سرمایه‌گذاری بر مدیران میانی ارزشش را دارد؟

مدیران میانی برتر، ارتباط قوی ایجاد می‌کنند که سبب عملکرد بهتر تیم و عملیات موثرتر می‌شود. آنها می‌توانند چشم‌انداز سازمان و اهداف استراتژیک آن را به واقعیت تبدیل کنند.

ادامه خواندن سرمایه‌گذاری بر مدیران میانی ارزشش را دارد؟

واترمارک ChatGPT چگونه کار می‌کند و چرا ممکن است شکست بخورد؟

اُپن‌اِی‌آی با معرفی ChatGPT راهی را برای ایجاد خودکار محتوا معرفی کرده است، اما قصد دارد تا روشی را برای واترمارک کردن این محتوا نیز ایجاد نماید. سرچ انجین ژرنال به نحوه کارکرد این واترمارک پرداخته و این که ممکن است چگونه شکست بخورد.

ادامه خواندن واترمارک ChatGPT چگونه کار می‌کند و چرا ممکن است شکست بخورد؟

چگونه از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی به درستی استفاده کنیم؟

مدتی است که شاهد آنیم که هوش مصنوعی مشاغل انسانی را اشغال می‌کند: صنایع، کارخانجات تولیدی و حتی صنایع مالی به دلیل توانایی ماشینها برای فکر کردن مانند انسان به شدت مختل شده‌اند. اما خلاقیت‌ها چطور؟ آیا آنها نیز در معرض خطر هستند؟ آیا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می‌تواند به زودی جایگزین نویسندگان انسانی شود؟

من قبلا در خصوص محتوانویسی هوش مصنوعی صحبت کردم (+) اما به نظر می‌رسد کماکان هوش مصنوعی راه درازی در پیش دارد. 

ادامه خواندن چگونه از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی به درستی استفاده کنیم؟

هوش‌مصنوعی و سازمان‌ها: جایگزینی و یا مشارکت؟

کلمه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این روزها بازار داغی دارد. سوالاتی از قبیل این که آیا هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین شغل انسان‌ها بشود و یا آیا هوش مصنوعی در نهایت انسان را از بین خواهد برد همیشه سبب نگرانی بوده است.

شرکت BCG سالهای زیادی است که به شرکت‌ها در حوزه هوش مصنوعی مشاوره می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا توانایی و دانش هوش مصنوعی خود را به منظور توسعه کسب و کار خود بهبود بخشند.

ادامه خواندن هوش‌مصنوعی و سازمان‌ها: جایگزینی و یا مشارکت؟

آیا هوش مصنوعی می‌تواند محتوانویسی کند؟

امروزه همه جا صحبت از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است. از اینترنت اشیاء تا راندن خودروها و پرتاب موشک‌های قاره‌پیما تا مدیریت هوشمند و دستیار صوتی همه و همه در حال استفاده از هوش مصنوعی هستند. اما با این همه کاربرد هوش مصنوعی آیا می‌توان از آن برای تولید محتوای نوتنی هم استفاده کرد؟

ادامه خواندن آیا هوش مصنوعی می‌تواند محتوانویسی کند؟

۳ تغییر که برای آینده محتوا و بازاریابی باید بدانید

بهار ۲۰۲۰، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت با افتخار گفت که ما در این دو ماه به اندازه دو سال شاهد تحول دیجیتال بوده‌ایم.

از آن زمان تاکنون، حداقل سه اختلال بزرگ را دیده‌ایم که به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم ممکن است به کجا برسیم. شناسایی پیامدهای این اختلالات ممکن است به شما کمک کند تا استراتژی‌های خود را برای آماده شدن برای آینده محتوا و بازاریابی توسعه دهید.

ادامه خواندن ۳ تغییر که برای آینده محتوا و بازاریابی باید بدانید

داستان‌ سرایی سیال چیست؟

توضیح مختصر

داستان‌ سرایی سیال ، رویکرد قصه گویی نسبتا جدید به منظور هدف قرار دادن مخاطب به صورت دقیق‌تر و مشارکت بیشتر آنها در داستان استفاده می‌شود. در بازاریابی محتوا ، قصه گویی برای ایجاد پیوند شدیدتر بین مصرف کنندگان و نام تجاری یا محصول استفاده می‌شود. با این گونه داستان‌ سرایی سیال، مشتریان بالقوه به طور قوی‌تر و با احساسات بیشتری نسبت به محتوا واکنش نشان می‌دهند. از این‌رو بهتر است تا داستان‌سرایی را جدی بگیریم.

ادامه خواندن داستان‌ سرایی سیال چیست؟

چرا باید داستان‌ها را جدی بگیریم

گور پدر واقعیت. ما به داستان احتیاج داریم. کن کیسی

سالهاست که اساتید و کارشناسان ارتباطات در خصوص اهمیت تاثیر داستان و روایت بر شنوندگان صحبت کرده‌اند. اما داستان‌گویی چه اهمیت بزرگی دارد؟ در اینجا می‌خواهیم این مساله را از نگاه مخاطب بررسی کنیم.

ادامه خواندن چرا باید داستان‌ها را جدی بگیریم

هر شرکت به یک روایت نیاز دارد

چگونه روایت را تعریف کنم؟ روایت با داستان متفاوت است. داستانها عموماً از این جهت که از آغاز، میانه و پایان برخوردارارند، خود بسنده هستند. در مقابل، من روایت‌ها را با پایانی باز در نظر می‌گیرم. نوعی تهدید یا فرصت در آینده وجود دارد و اصلاً مشخص نیست که اوضاع چگونه پیش خواهد رفت. وضوح روایت به انتخاب و اقدامات افراد درگیر بستگی دارد و آن را به یک دعوت به عمل بالقوه قدرتمند تبدیل می‌کند.

ادامه خواندن هر شرکت به یک روایت نیاز دارد

عدم حضور: از مجازی تا ریموت

دنیای قدیم مرده و دنیای جدید، ناتوان از زاده شدن. ماتیو آرنولد

نحوه توصیف ما از خود دیجیتالمان، آنی که در صفحات نمایشگر رایانه‌ها مانند دستمال ابریشم در دست شعبده‌باز می‌چرخد، در طی همه گیر شدن کرونا تغییر کرده است. این تغییر چیزی فراتر از یک اصطلاح‌شناسی است و شامل دیدگاه و نگرشمان می‌شود. “مجازی” به ما می‌گوید که فاصله مهم نیست؛ “ریموت” می‌گوید که بسیار مهم است. “مجازی” آزادی را پیشنهاد می‌کند. “ریموت” حبس را نشان می‌دهد.

ادامه خواندن عدم حضور: از مجازی تا ریموت